Ako si vybrať vhodný počítač na prácu z domu?

Tipy

V súčasnosti je čoraz rozšírenejším home office, ktorý je stále viac populárnym spôsobom výkonu práce. Je skvelý pocit počuť pískanie naplnenej pračky, kým sa ležiac na gauči stávame hrdinami práce v boji proti emailom. Ale aký počítač by bol dobrou voľbou, keby ste chceli pracovať z tepla Vášho domova?

Ak chcete dostať odpoveď na túto otázku, najprv musíte vedieť, akú prácu budete vykonávať. Úplne iné softvéry budete potrebovať, ak ste účtovníkom a iné ak ste grafikom a tieto programy samozrejme kladú úplne iné systémové požiadavky na Váš počítač. Skôr než sa pustíte do horúčkovitého hľadania je nutné dôkladne zmapovať spomínané požiadavky.

Počítač na väčšie úlohy

Ak hľadáte počítač na väčšie úlohy, pri výbere by jedným z hlavných aspektov mala byť veľkosť úložného priestoru. Keďže niektoré softvéry, ako napríklad softvéry na kreslenie a súbory, ktoré s ním vytvoríte, zvyčajne vyžadujú veľa priestoru, mali by ste si zaobstarať čím väčšiu pamäť. Na prvý pohľad sa môžu zdať terabajty desivou predstavou, ale verte nám, stojí to za investíciu.

Okrem pamäte je užitočné, ak procesor aj grafická karta sú z radov výkonnejších produktov. Tie sú potrebné na to, aby nami zvolené programy bežali v dobrej kvalite a hladko. Ani dobré SSD nezaškodí, ak chcete maximalizovať rýchlosť a zabezpečiť bezproblémový výkon práce.

Vo väčšine prípadov pre tieto úlohy sú ideálne stolné počítače. To však samozrejme neznamená, že ak by ste trvali na notebooku by ste ho nemohli mať. Mali by ste však každopádne zvážiť, či sa do neho zmestí to všetko, čo budete potrebovať, a ak nie, bude rozumnejšie nájsť kompromisné riešenie.

A čo robiť, ak nepotrebujete taký výkon?

Táto otázka sa vynára právom, ak máte prácu, ktorá nevyžaduje používanie takýchto programov. Ak ho budete používať len na spracovanie rôznych textov, odosielanie e-mailov alebo rôzne výpočty, naozaj nepotrebujete vyššie uvedený obrovský výkon. Niektoré veci by sa však mali zvážiť vopred.

Napríklad nie je jedno, do akej miery má byť zariadenie prenosné. Mnohí vykonávajú svoju prácu tak, že medzičasom musia veľa cestovať. Ak už ide o cestovanie, nezaškodí, ak sa dopredu postaráte o ochranu notebooku s kvalitnou taškou alebo puzdrom, pretože k nehodám môže dôjsť kedykoľvek.

 

Bez ohľadu na vyššie uvedené aj v tomto prípade je dôležité vždy skontrolovať systémové požiadavky, ak používate špeciálne softvéry. Neskoršie totiž už chce to viacej námahy napraviť následky zlého rozhodnutia alebo zabezpečiť výmenu. Ak nie ste si istý, radšej sa opýtajte odborníka, ktorý Vám pomôže zorientovať sa v ponuke.

Samozrejme aj to je dôležitou otázkou, koľko peňazí ste ochotný minúť. Koniec koncov môže byť lákavá predstava sedieť doma celý deň s ultraľahkým dizajnovým notebookom v lone. Ak sa však snažíte o efektívnosť, je lepšie urobiť malý kompromis.

Obnovené počítače sú nielen vysoko výkonné business modely, ale pri tom sú aj odolné a disponujú ďalšími bezpečnostnými prvkami. Ich životnosť je dlhá a nestoja tak veľa, pretože nie sú úplne nové.

Budeme úprimní… Stretli sme už množstvo takých ľudí, ktorí si bohužiaľ nemohli dovoliť najnovšie modely notebookov, ale potrebujú také vymakané zariadenie, ktoré bolo vyslovene vytvorené na prácu. Naším poslaním je nájsť perfektný notebook pre tých, ktorí nechcú kupovať mačku vo vreci z inzerátov.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať! Naši experti Vám radi pomôžu pri výbere a zodpovedajú všetky Vaše otázky. Ak si chcete kúpiť počítač, pozrite si našu širokú a pestrú ponuku obnovených notebookov a stolných počítačov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.