Objavte výhody refurbished výpočtovej techniky

Repas Tipy

Väčšina ľudí už asi mala skúsenosť s nákupom drahej výpočtovej techniky a po doručení domov, vybalení zo škatule zistili, že niečo jednoducho nie je v poriadku. Možno bol tovar poškrabaný alebo mal preliačiny. Možno danej veci chýbala funkcia, ktorú očakával. Možno, že príslušný výrobok jednoducho nefungoval správne. Vo všetkých spomenutých prípadoch je prirodzené, že kúpenu vec vrátili.
Z podobných počítačov sa následne po opätovnom testovaní, odstránení súborov z pevného disku a čerstvo nainštalovanom operačnom systéme dostávaju späť do predaja s nižšou cenou a doplneným názvom repasované, obnovené či refurbished. Z právneho hľadiska ich nemožno nazvať nové.
Napríklad aj porovnávač Heureka.sk zaraďuje tieto produkty do zvlášť databázy ako bazárové produkty.

Nákup repasovanej techniky sa líši od nákupu z inzercie. Všeobecne platí, že repasovanému produktu môžete dôverovať. Prečo? Vďaka záruke, ktorá by mala byť poskytnutá. Vďaka záruke máte oveľa väčšiu garanciu, že kupujete funkčnú techniku.

Na čo dbať pred kúpou repasovanej techniky

  • Skontrolujte od koho kupujete – uistite sa, že Váš produkt bol obnovený certifikovaným predajcom. Napríklad skontrolujte či je Microsoftom registrovaný alebo autorizovaný refurbisher. Necertifikovaný obchodník môže použiť lacnejšie, neznačkové súčiastky a tým redukovať kvalitu a životnosť obnoveného tovaru.

    atech.net Microsoft Registered Refurbisher
    ATECH.NET Microsoft Registered Refurbisher
  • Kupujte priamo – už podľa horeuvedeného kupujte od autorizovaného predajcu daného výrobcu (HP, Dell, Lenovo, Apple, Toshiba, Asus, Acer, atď). Tým si môžete byť istejší, že Váš výrobok bol zrekonštruovaný a testovaný tak, aby spĺňal určité štandardy. Bohužiaľ, na Slovensku nie sú ešte tieto certifikácie podporované dodávateľmi, jedine spomínaným Microsoftom pre jeho operačné systémy.
  • Je záruka na daný produkt – obchodník by mal poskytovať určitú záručnú dobu na predaný tovar.
  • Vrátenie produktu – informujte sa, ak z nejakého dôvodu nie ste spokojný s doručeným tovarom, tak ako prebieha proces vrátenia tovaru.
  • Kupujte rýchlo – vďaka nízkej cene sú veľmi lukratívne tieto produkty a je už ťažké znova naskladniť vypredaný produkt.

Niektoré hore spomenuté odporúčania propagujeme pomocou ikon v hornej časti našej web stránky lacne-pc.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.