Vybrať notebook z kategórie BUSINESS alebo CONSUMER?

Tipy

Notebooky delíme na dve hlavné skupiny – na kategórie BUSINESS a CONSUMER

Business:

Beginner Business

Small Business

Corporate Business

Consumer:

Consumer Beginner

Consumer Gamer

Iné:

ATG Notebook

Special Notebook

Výber medzi týmito skupinami ostane navždy náročný. Ktorý si kúpiť? Lacnejší, menej kvalitný consumer notebook disponujúci so silným hardvérom alebo drahšie, kvalitnejšie business zariadenie so slabším hardvérom. Výrobcovia business notebookov testujú svoje produkty vyše 1000 hodín pred ich uvedením na trh. Tieto notebooky sú určené na uspokojenie nárokov a požiadaviek veľkých firiem, teda nemôžu si dovoliť prípadné nedostatky. Ak sa predsa vyskytne nejaká chyba, výrobcovia prídu o veľké peňažné sumy a dôveru zákazníkov. Prečo je teda dôležité predbežné testovanie, programovanie a odstránenie nedostatkov v prípade mobilných počítačov? Pretože v porovnaní so stolnými počítačmi je v týchto zariadeniach integrované všetko v jednom, sú menšie a sú vystavené rôznym fyzickým vplyvom, keďže sú určené aj na prenášanie. Je teda dôležité:

  • aby sa notebook príliš neprehrial a hlavne nie na rušných miestach,
  • aby nespotreboval veľa energie,
  • aby sa batéria používala čo najprimeranejšiu dobu,
  • aby notebook nebol príliš ťažký,
  • aby bol odolný voči rôznym fyzickým vplyvom, akými sú teplota a vlhkosť vzduchu, tlak a pod.

Pri notebookoch kategórie consumer sa napríklad tieto vlastnosti nezohľadňujú. Samozrejme, aj business notebooky majú svoju negatívnu stránku, pretože dlhodobé testovania zapríčiňujú vyššiu predajnú cenu týchto zariadení a kvôli času venovanému týmto procesom nie je ich konfigurácia najaktuálnejšia. Nechcem tým povedať, že consumer notebooky sú nekvalitné, sú iba menej dôveryhodné a sériové chyby v ich prípade sú častejšie. Nezáleží pritom ani na značke, darmo sa nájdu takí, čo preferujú iba určitých výrobcov, no niektorých z nich sa naozaj oplatí z ďaleka obísť. Žiaľ, nie je pravdou, že obchodný laptop je na 100% dôveryhodný, pretože prípadné koncepcie či sériové chyby sa môžu vyskytnúť aj v prípade absolvovania prísnych testovacích procesov. Ale! Opäť treba vyzdvihnúť, že výber business notebooku znamená oveľa menej rizík ako nákup notebooku consumer kategórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.